Dnes je: pondělí, 25. září 2017

Zahraniční odborná stáž studenta Mgr. Richarda Andrášika na Švédské univerzitě zemědělských věd

Seznam

Sveriges lantbruksuniversitet

Švédská univerzita zemědělských věd (Sveriges lantbruksuniversitet) je švédská státní univerzita s hlavním sídlem ve městě Uppsala. Byla založena v roce 1977 a současné době je rozmístěna do 4 hlavních kampusů ve městech Uppsala, Umeå, Skara a Alnarp. Univerzita se skládá ze čtyř fakult: Fakulta tvorby krajiny, zahradnictví a zemědělství, Fakulta přírodních zdrojů a zemědělských věd, Fakulta veterinární medicíny a Fakulta lesnická. Fakulta přírodních zdrojů a zemědělských věd, je největší fakultou s 1700 studenty a 1100 zaměstnanci, z nichž 88 jsou profesoři. Posláním této fakulty je rozšíření a prohlubování znalostí, které vedou k efektivnímu zacházení s přírodními zdroji ekologicky, sociálně a hospodářsky udržitelným způsobem. Hlavní sídlo této fakulty je v Uppsale, ovšem důležitý výzkum se provádí i v Umeå, Öregrund, Drottningholm, Karlskrona, Skara, Lysekil a Grimsö.

Zpráva ze stáže
DOC soubor (166 KB)

Galerie/Photo Gallery

©2013-2017 Modernizace studijního programu Matematika na PřF Univerzity Palackého v Olomouci CZ.1.07/2.2.00/28.0141